Sme na správnej strane dejín, odkazuje Čaputová a poďakovala sa ľuďom za podporu Ukrajiny (video)

24.2.2024 (SITA.sk) – Vojenská agresia na Ukrajine má na svedomí tisícky ľudských životov a škôd, ktorých následky bude cítiť niekoľko ďalších generácií.

Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti pri príležitosti druhého výročia vojny na Ukrajine. Hlava štátu tvrdí, že naším bezpečnostným záujmom je mať suseda, u ktorého vládne mier a prosperuje.

Nie je to prejav naivity

„Často pritom počúvame, prečo sa Ukrajinou vôbec zaoberáme. Je to preto, že na Ukrajine sa bojuje aj za rešpekt k štátnej suverenite a územnej celistvosti, ktoré boli pošliapané a vyžaduje ich každá krajina, aj Slovensko,” napísala.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zároveň je toho názoru, že záujem a empatia s tými, ktorí trpia, nie je prejav naivity či slabosti, ale prejav ľudskosti.

Poďakovala sa za solidaritu

„Ja vám práve za takúto podporu Ukrajine a Ukrajincom, za vašu solidaritu, za otvorenie vašich sŕdc a domovov pre utekajúcich pred hrôzami vojny ďakujem. Sme na správnej strane dejín, na strane medzinárodného práva, na strane väčšiny krajín sveta, ktoré ruskú agresiu odmietajú,” dodala.

Prezidentka zdôraznila, že Slovensko je aj po dvoch rokoch od začiatku vojenského konfliktu bezpečným miestom. Sloboda a zvrchovanosť našej krajiny je podľa nej chránená ozbrojenými silami a našimi spojencami, „pretože v NATO platí princíp jeden za všetkých, všetci za jedného”.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Prezidentka SR, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Sme na správnej strane dejín, odkazuje Čaputová a poďakovala sa ľuďom za podporu Ukrajiny (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: