Slovensko pre agresiu Ruskej federácie pozastavuje výskumné aktivity v Dubne

31.3.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská republika reaguje na masívnu nevyprovokovanú vojenskú agresiu Ruskej federácie voči Ukrajine a pozastavuje aktivity v medzivládnej medzinárodnej organizácii Spojený ústav jadrových výskumov (SÚJV) v Dubne. Rozhodla o tom vláda na dnešnom rokovaní. V tlačovej správe o tom informoval odbor komunikácie a marketingu rezortu školstva.

Hoci je účasť našich vedcov na výskume Spojeného ústavu jadrových výskumov v Dubne prínosom, nie je možné ignorovať napadnutie nášho suseda Ruskou federáciou. Keďže Ruská federácia je hlavným stakeholderom v SÚJV, pozastavujeme naše aktivity v rámci tejto organizácie,“ ozrejmil štátny tajomník pre vedu, výskum a vysoké školstvo Ľudovít Paulis.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Na základe uznesenia vlády bude poverený splnomocnený zástupca vlády SR v Spojenom ústave jadrových výskumov v Dubne, aby bezodkladne písomne informoval riaditeľa ústavu o tomto kroku. Súčasťou rozhodnutia bude aj úprava pracovno-právnych vzťahov výskumných pracovníkov vrátane ich rodinných príslušníkov voči tejto organizácii. Podľa štátneho tajomníka Paulisa je v Dubne 11 slovenských pracovníkov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Výskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko pre agresiu Ruskej federácie pozastavuje výskumné aktivity v Dubne © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: