Slovensko oslavuje 18. výročie vstupu do NATO, Korčok hovorí o dôležitom míľniku v našich dejinách

29.3.2022 (Webnoviny.sk) – V súčasnej dobe sa podľa šéfa slovenskej diplomacie Ivana Korčoka (nom. SaS) ukazuje, že vstup do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) bolo jednou z najdôležitejších udalostí moderných dejín Slovenska.

Rozvoj demokratického Slovenska

Korčok spresnil, že v utorok, v deň 18. výročia vstupu do NATO, Slovensko stále ukazuje, že je zodpovedný a solidárny spojenec, ktorý prispieva ku kolektívnej bezpečnosti celej aliancie. V tlačovej správe o tom informoval Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Vstup do NATO bolo naše vlastné, suverénne a slobodné rozhodnutie, ktorým sme jasne vyjadrili našu príslušnosť k Západu a k hodnotám demokracie, slobody a právneho štátu, a ktorým sme získali najvyššie možné bezpečnostné záruky,“ vyhlásil Korčok.

Obrana aliančného priestoru

Doplnil, že bezpečnosť a stabilita, ktorú Slovensku členstvo v NATO prinieslo, sa stali základnými piliermi ekonomického, sociálneho a demokratického rozvoja Slovenska.

Šéf slovenskej diplomacie zdôraznil, že invázia Ruska na Ukrajine zásadne zmenila strategické bezpečnostné prostredie v celej Európe. „Vďaka NATO máme vytvorené najlepšie podmienky na to, aby sme na ňu mohli adekvátne reagovať a zaistiť bezpečnosť a obranu našich občanov. V NATO máme 29 spojencov, s ktorými sme pripravení spoločne brániť každý centimeter aliančného, a teda aj slovenského územia,“ vyhlásil minister.

Korčok doplnil, že obranyschopnosť Slovenska je posilňovaná vytvorením novej mnohonárodnej bojovej skupiny NATO na Slovensku, v ktorej budú pôsobiť vojaci z Českej republiky, Nemecka, Holandska, USA, Poľska a Slovinska aj so špičkovou vojenskou technikou a obrannými systémami.

Viac k témam: Demokracia, Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Právny štát, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko oslavuje 18. výročie vstupu do NATO, Korčok hovorí o dôležitom míľniku v našich dejinách © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: