Slovensko má v Spojených štátoch amerických silného spojenca, ubezpečil Heger ministra Lloyda

18.3.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko má v Spojených štátoch amerických silného spojenca, ubezpečil počas štvrtkového stretnutia v Bratislave premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) americký minister obrany Lloyd Austin. Spojené štáty v prípade útoku okamžite prídu na pomoc a ochránia slovenských občanov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podľa premiéra sú tieto slová v čase, keď Rusko agresívne napadlo nášho východného suseda, veľmi dôležité. Napísal o vo svojom profile na sociálnej sieti. “Cením si záväzok našich spojencov zvýšiť bezpečnosť Slovenska. Už v najbližších dňoch k nám príde z USA technika potrebná na zvýšenie našej obranyschopnosti,” skonštatoval premiér.

Austin a Heger spolu hovorili aj o pomoci Ukrajine, ktorú Slovensko poskytuje a bude v tom ďalej pokračovať. “Musíme spraviť všetko, čo je v našich silách, aby Ukrajina nepadla do rúk Vladimira Putina,” zdôraznil po stretnutí predseda vlády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Doplnil, že slovenská vláda je ochotná poskytnúť aj vojenskú techniku, ale len za podmienok, že to neohrozí bezpečnosť Slovenska.

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko má v Spojených štátoch amerických silného spojenca, ubezpečil Heger ministra Lloyda © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: