Slovensko bude naďalej podporovať Ukrajinu aj vojenskou pomocou, vyhlásil Naď na základni Ramstein

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská republika je aj naďalej odhodlaná pokračovať v podpore Ukrajiny nielen humanitárnou, ale aj vojenskou pomocou.

Silná a dlhodobá podpora

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) to povedal na multilaterálnom fóre na nemeckej základni Ramstein, na ktorom sa zúčastnil po pozvaní amerického ministra obrany.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zúčastnil sa na ňom aj ukrajinský minister obrany Oleg Reznikov. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Ukrajina, ktorá sa vytrvalo bráni voči bezprecedentnej agresii Ruskej federácie, potrebuje silnú a dlhodobú podporu medzinárodného spoločenstva. Toto stretnutie predstavuje neoceniteľnú platformu na posilnenie našej angažovanosti,” vyhlásil minister.

Možnosti predaja húfnic Zuzana 2

Pripomenul, že pretrvávajúci boj Ukrajincov o ich slobodu nesmie zostať bez odozvy vo forme solidarity v rámci možností jednotlivých štátov a potrieb Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Minister diskutoval aj o možnosti predaja húfnic Zuzana 2. „Rokovania o dohode sú v pokročilom stave a ak sa dohodneme, sme pripravení uprednostniť dodanie tejto techniky pre Ukrajinu skôr, ako bude dodaná pre Ozbrojené sily SR,” objasnil. Pripomenul tiež, že Slovensko stále vlastní rôznu vojenskú techniku sovietskeho pôvodu, čo prináša ďalšie možnosti včasnej podpory Kyjevu.

Naď účastníkov fóra oboznámil s tým, že spolupráca s Ukrajinou môže spočívať aj v pomoci s opravou ukrajinskej bojovej techniky v slovenských podnikoch obranného priemyslu či v školení personálu. Slovensko bude tiež pokračovať v humanitárnej pomoci.

Viac k témam: Húfnice Zuzana 2, Minister obrany SR, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko bude naďalej podporovať Ukrajinu aj vojenskou pomocou, vyhlásil Naď na základni Ramstein © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: