Slovenskí extraligisti dostanú medaily z limitovanej série, sú väčšie a ťažšie ako vlani

22.4.2022 (Webnoviny.sk) – Medailisti v aktuálnom ročníku extraligy dostanú za úspešné účinkovanie v najvyššej domácej hokejovej súťaži špeciálne kovy. Už vo štvrtok si bronz prevzali hokejisti Zvolena, zlato a striebro po finále play-off dostanú hráči Nitry a Slovana Bratislava. Ako informovali zástupcovia vedenia súťaže, autorom dizajnu medailí je Peter Packaň a vyrazili ich v kremnickej mincovni.

Vyrazená limitovaná séria

Podľa tlačovej správy Asociácie profesionálnych hokejových klubov (APHK) sú medaily špecifické tým, že vyrazená bola len ich limitovaná séria.

Sú vizuálnym zobrazením súboja dvoch hráčov o puk na ľadovej ploche pri úvodnom vhadzovaní. Povrch cenného kovu je členitý a netradičný, dominantou sú výrazné ryhy ľadu, ktoré tvoria štruktúru kovu a evokujú náročné súboje, ktoré hráči zvádzajú každú tretinu. Táto forma patinovaného reliéfu nie je pre medaily typická. Navyše ju umocňuje tvar hokejok, ktorý dodáva medaile dynamiku a prenáša na ňu samotný zápal hry,” referuje APHK.

Netradičná hmotnosť a veľkosť

Medaily sú vyrobené zo zliatiny mosadze a netradičné sú aj svojou hmotnosťou a veľkosťou, vážia 300 gramov a sú ťažšie a väčšie ako vlaňajšie.

To z medaily robí skutočný klenot, ktorý sa bude majestátne vynímať na hrudi najlepších tímov extraligy. Verím, že medaily budú pre hráčov nezabudnuteľnou spomienkou s pozitívnou asociáciou na úspech v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži,“ povedala riaditeľka APHK Aneta Büdi.

Viac k témam: medaily, Tipos extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí extraligisti dostanú medaily z limitovanej série, sú väčšie a ťažšie ako vlani © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: