Slováci opäť vyhrali a tešia sa z postupu do štvrťfinále, na domácich ME ďalej vyzvú Azerbajdžancov

9.6.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenskí reprezentanti v malom futbale si na domácich majstrovstvách Európy pripísali už tretí triumf, v stredu večer košickej Steel aréne v osemfinále vyraďovacej časti zdolali Gruzíncov 2:0 a už vo štvrtok večer ich čaká štvrťfinále. V ňom o 20.15 h nastúpia proti výberu Azerbajdžanu.

S Azerbajdžanom majú opravný pokus

“Súper bol veľmi nepríjemný, išlo o behavých futbalistov, ktorí v tom našom spôsobe hry vedia spôsobiť komplikácie. Ale zvládli sme to a to dokonca bez inkasovaného gólu,“ zhodnotil tréner slovenského výberu Ladislav Borbély podľa oficiálneho webu Slovenského zväzu malého futbalu.

“Teraz nás čaká Azerbajdžan, s ktorým sme nedávno v príprave už hrali. Prehrali sme síce 1:2, ale vieme, čo nás čaká, takže sa opäť budeme veľmi podrobne pripravovať. Bude to ale zaujímavé. Herakleitos z Efezu povedal: Nestúpaj dvakrát do tej istej rieky. Dúfam, že ani my do nej nestúpime znova a zvládneme to tentoraz víťazne,” doplnil.

Skvele vymyslená tímová akcia

V prvom polčase v slovenskom tíme skóroval Dušan Dzíbela, v závere pridal poistku Adam Bombicz.

“Postup do štvrťfinále je veľká vec. Som rád, že sme dali ten prvý gól, o to viac, že išlo o nacvičenú akciu. Vymysleli sme to deň pred zápasom a fungovalo to skvele. Gól ma teší, ale išlo o tímovú akciu, takže to patrí všetkým. Gruzínci neboli ľahký súper. Boli veľmi behaví, povedal by som, že až takí gumení. Uvidíme, o čom bude zápas s Azerbajdžanom vo štvrťfinále. No znova očakávame behavý prístup, takže musíme dať do toho všetko,” povedal po stretnutí Dzíbela.

Druhá žltá karta sa radosť s divákmi

Autora druhého presného zásahu slovenského tímu hnevá, že za oslavu gólu dostal druhú žltú kartu a duel nedohral, chýbať bude aj vo štvrťfinále.

“Teším sa z víťazstva aj gólu, ale hnevá ma tá červená karta. Druhú žltú som dostal za to, že som sa na mantineli radoval s divákmi. Neviem, či je to na žltú kartu. Každopádne som rád, že po remíze s Talianskom, po ktorej nás všetci kritizovali, sme ukázali, že máme kvalitu a vieme vyhrávať zápasy aj so silnejšími súpermi. Gruzínsko bolo jeden z najlepších tímov na tomto turnaji. Všetko sú to futsalisti. Ja ich veľmi dobre poznám. No napriek tomu sme ich pustili možno iba do dvoch šancí. A to je veľká vec. Azerbajdžan nebude o nič ľahším súperom. Musíme sa znova takticky pripraviť. Určite budeme mať video a vytvoríme si taktiku, ktorá eliminuje súpera,” poznamenal Bombicz. V súboji sa tiež zranili Slováci Jaroslav Repa a Lukáš Janič.

Viac k témam: Malý futbal
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci opäť vyhrali a tešia sa z postupu do štvrťfinále, na domácich ME ďalej vyzvú Azerbajdžancov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: