Slováci majú stále obrovský záujem o cestovné pasy, padol už aj rekord

3.3.2022 (Webnoviny.sk) – V stredu 2. marca požiadalo o vydanie cestovných pasov spolu 10 492 osôb. Ako informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, takýto počet polícia doposiaľ v histórii nezaznamenala. Podobný rekord podľa nej padol 23. mája 2012, keď žiadalo o doklady 7 773 občanov.

Občania nemajú šíriť paniku

„Znovu apelujeme na občanov, aby nešírili paniku. Naďalej nie je dôvod na to, aby si slovenskí občania dávali vyrobiť cestovné doklady,” zdôraznila Bárdyová.

Zároveň povedala, že pri takomto enormnom počte žiadateľov nie je možné vyhnúť sa zdržaniu a dlhým zástupom ľudí pred oddeleniami.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Z našej strany sme urobili maximum, na oddeleniach dokladov sme zabezpečili maximálny počet pracovníkov. Na prijímanie žiadostí o vydanie dokladov využívame všetky pracoviská,” uviedla hovorkyňa s tým, že chod je počas stránkových hodín zabezpečený nepretržite, bez obedňajšej prestávky.

Zamestnanci pracujú nepretržite

Zároveň Bárdyová skonštatovala, že kapacity Národného personalizačného centra sú naplnené, zamestnanci pracujú od skorých ranných hodín až do nočných hodín a aj počas víkendov, aby čo najskôr vyrobili cestovné pasy.

„Národné personalizačné centrum je jediné na celom Slovensku, ktoré zabezpečuje personalizáciu, teda vyhotovenie, všetkých dokladov,” dodala hovorkyňa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Cestovný pas, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci majú stále obrovský záujem o cestovné pasy, padol už aj rekord © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: