ŠKODA AUTO Slovensko poskytla vozidlá organizácii Človek v ohrození na humanitárnu pomoc utečencom z Ukrajiny

3.3.2022 (Webnoviny.sk) – ŠKODA AUTO Slovensko poskytuje vozidlá na prevoz materiálu a osôb organizácii Človek v ohrození, ktorá pracuje v teréne priamo na našich východných hraniciach. Ľuďom postihnutým vojnou organizácia zabezpečuje pitnú vodu a jedlo, psychosociálnu podporu, bezpečné ubytovanie a ďalšie vzniknuté humanitárne potreby. Aby bola pomoc zasiahnutým obyvateľom Ukrajiny čo najefektívnejšia, ŠKODA AUTO spája sily aj s koncernom Volkswagen a spoločne darujú finančné prostriedky mestám a organizáciám, ktoré pomoc utečencom zastrešujú.

Spoločnosť ŠKODA AUTO vyjadruje hlboké znepokojenie z vojenského konfliktu na Ukrajine a dúfa v rýchle zastavenie vojenských aktivít a skorý návrat k diplomacii. Vojna u našich východných susedov sa jej priamo dotýka, pričom prioritou je pre spoločnosť záchrana ľudských životov a ochrana obyvateľov Ukrajiny. Ide najmä o rodiny vyše 600 ukrajinských kolegov zo závodu v Českej republike a celý tím spoločnosti Eurocar v ukrajinskom závode v Solomonove a v centrále v Kyjeve.

Mobilita priamo v teréne

Keďže hlavným predmetom činnosti automobilky je mobilita, ŠKODA AUTO Slovensko vysiela svoje vozidlá (modely FABIA, KODIAQ a KAMIQ) na pomoc organizácii Človek v ohrození priamo na hranice s Ukrajinou. Autá sa budú podieľať na preprave materiálnej a zdravotníckej pomoci, utečencov alebo humanitárnych pracovníkov v teréne. Iniciatívou #ŠKODApomáha tak značka nadväzuje na pomoc počas pandémie COVID-19, kedy vozidlá ŠKODA prepravovali respirátory, dýchacie prístroje či humanitárnu pomoc. Ľudskosť, ako jednu z kľúčových firemných hodnôt, ukazujú aj priamo zamestnanci, ktorí sa rozhodli podať pomocnú ruku aj individuálne. Spolu s nimi plánuje spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko poskytnúť organizácii Človek v ohrození aj finančnú pomoc.

Pomoc doma aj za hranicami

ŠKODA AUTO podporuje mestá aj organizácie, ktoré dokážu poskytnúť adresnú a potrebnú pomoc ľuďom utekajúcim z konfliktných oblastí. Okrem podpory organizácie Človek v ohrození na Slovensku aj v susednej Českej republike, sa v rámci koncernu Volkswagen podieľa na finančnom príspevku jeden milión eur Organizácii pre pomoc utečencom pri OSN. V prípade potreby tiež spoločnosť pomôže každému jej ukrajinskému zamestnancovi vybudovať prostredie pre bezpečný život jeho rodiny. Konkrétne poskytne podporu pri vybavovaní víz, pri ubytovaní, pri jazykových kurzoch, zdravotnej starostlivosti, integrácii, vzdelávaní a v ideálnom prípade aj pri zamestnaní. Tak isto prebiehajú zbierky finančnej a materiálnej pomoci na strane odborovej organizácie, pričom utečencom budú taktiež poskytnuté ubytovacie kapacity v rekreačných zariadeniach odborov.

Informačný servis

Viac k témam: Humanitárna pomoc, PR, Ukrajina, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – ŠKODA AUTO Slovensko poskytla vozidlá organizácii Človek v ohrození na humanitárnu pomoc utečencom z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: