Skibus na Kojšovskú hoľu turisti túto zimu hojne využívali, prepravilo sa ich viac ako dvetisícsto

18.4.2022 (Webnoviny.sk) – Skibus na Kojšovskú hoľu využilo túto zimu viac ako 2100 turistov. Ten premával z parkoviska v obci Zlatá Idka ku chate Erika a späť počas víkendových a prázdninových dní vďaka iniciatíve Košického samosprávneho kraja (KSK), Košice Región Turizmus (KRT) a aktívnych bežkárov z Kojšovka – bežkárske trate.

Informovala o tom krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus.

Skibus bol v prevádzke 26 dní

„Kraj intenzívne vníma opodstatnenosť tejto aktivity, čo ukazuje aj vysoká obsadenosť samotného Skibusu. Počas zimnej sezóny sme na Kojšovskú hoľu previezli spolu 2 124 osôb, z ktorých si 1 806 zakúpilo vstupenky vopred a ďalších 318 osôb priamo v Skibuse u stevarda. Skibus bol vďaka priaznivým podmienkam na bežkovanie v prevádzke 26 dní,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Skibus s prepravnou kapacitou 18 osôb premával z parkoviska v obci Zlatá Idka ku chate Erika a späť, a to počas víkendových dní od 22. januára do 27. marca a prázdninových dní počas februára.

Cestujúci si mohli lístok zakúpiť na konkrétny čas online – prostredníctvom webovej stránky www.vylet.kosiceregion.sk, v regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 alebo osobne u stevarda Skibusu.

Cena lístka bola jednotná dve eura za osobu v jednom smere vrátane prepravy lyží a športového výstroja. Súčasťou Skibusu bol aj prívesný vozík, ktorý slúžil na bezpečné umiestnenie lyží a saní.

Tri certifikované okruhy

Kojšovská hoľa ponúkala bežkárom možnosť zvoliť si na základe svojich preferencií a fyzických zdatností niektorý z troch certifikovaných okruhov v dĺžke dvoch, troch alebo piatich kilometrov.

Výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková predstavila aj blízke vízie pre lokalitu Kojšovská hoľa: „Plánujeme tu v súvislosti s rozvojom cyklistiky opätovne oživiť minuloročné cyklobusy a predstavíme aj fotopoint, pri realizácii ktorého sme sa opäť spojili s lokálnymi tvorivými ľuďmi,“ uviedla Vargová Jurková.

Kraj taktiež plánuje projekt osadenia nabíjačky na elektrobicykle, ktorý bude zrealizovaný cez krajský dotačný program Terra Incognita.

Viac k témam: Kojšovská hoľa, skibus, Turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Skibus na Kojšovskú hoľu turisti túto zimu hojne využívali, prepravilo sa ich viac ako dvetisícsto © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: