Šipoš vyzval stranu SaS, aby zastavila nepriateľskú kampaň voči OĽaNO

5.5.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda poslaneckého klubu vládneho hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš vyzval koaličnú stranu Sloboda a Solidarita (SaS), aby zastavila nepriateľskú kampaň voči jeho hnutiu.

Boj o spravodlivosť sa neskončil

Vo svojom stanovisku, ktoré poskytol Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽaNO, konštatoval, že nerozumie potrebe SaS zneužívať zlyhanie dvoch bývalých poslankýň za OĽaNO pri hlasovaní a cielene spochybňovať protikorupčnú politiku celého hnutia OĽANO.

Podľa Šipoša sa boj o spravodlivosť neúspešným hlasovaním o vydaní poslanca a predsedu strany Smer-SD Roberta Fica neskončil. Podotkol, že orgány spravodlivosti voči Robertovi F. naďalej konajú a majú garantovanú absolútnu slobodu.

Vyzýva na konštruktívnu debatu

Ak si koaličný partner myslí, že takto získa voličov na náš úkor, môže nás to len ľudsky mrzieť. My sme voči strane SaS nikdy nepodnikali kroky na jej oslabenie. Práve naopak – v ťažkých časoch sme jej vždy podali pomocnú ruku. Vyzývam teda priateľov zo SaS na konštruktívnu a vecnú debatu vo vnútri koalície bez zbytočného obťažovania verejnosti vzájomnými spormi,“ uviedol s tým, že ich spoločne čaká ešte veľa práce pri presadzovaní reforiem, protikorupčnej legislatívy či sociálnych opatrení.

Poslanci parlamentu 4. mája nevyhoveli žiadosti Generálnej prokuratúry SR a nevydali súhlas s väzobným stíhaním poslanca a predsedu strany Smer-SD Roberta F. Za súhlas s väzbou hlasovalo 74 zo 150 prítomných členov zákonodarného orgánu. Na väzobné stíhanie bol potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.

Viac k témam: Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka
Zdroj: Webnoviny.sk – Šipoš vyzval stranu SaS, aby zastavila nepriateľskú kampaň voči OĽaNO © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: