Sieť očných optík Fokus ďakuje učiteľom za dlhé týždne výučby na diaľku. Do konca marca im poskytne základné meranie zraku zadarmo

14.3.2022 (Webnoviny.sk) – Učiteľská profesia je náročná sama o sebe. O to väčší šok prišiel potom, čo sa v marci roku 2020 nemilosrdne uzavreli všetky školy a tisíce učiteľov a žiakov zostalo izolovaných pred obrazovkami počítačov. Hodiny príprav na on-line výučbu, zápasenie s webovými platformami a nekonečné sebavzdelávanie síce prispelo k revolúcii v slovenskom školstve, malo však výrazný vplyv na voľný čas, a predovšetkým na zdravie pedagógov. Ako poďakovanie si preto v pobočkách FOKUS môžu až do konca marca nechať vyšetriť zrak úplne zadarmo.

Dlhé týždne museli učitelia bojovať s dištančnou výučbou a hodiny strávené za počítačom sa žiaľ podpísali aj na ich zdraví. Najmä zrak mohol neustálym sledovaním monitora utrpieť najviac. Z toho dôvodu sa najväčší reťazec prevádzok očnej optiky v Česku a na Slovensku FOKUS rozhodol, že pre pedagógov pripraví prekvapenie. Až do konca marca si v súvislosti s Medzinárodným dňom učiteľov môžu nechať kedykoľvek po celej Slovenskej republike zadarmo vyšetriť zrak.

“Týmto spôsobom chceme poďakovať všetkým pedagógom, ktorí takmer dva roky s krátkymi prestávkami vyučovali on-line. A pretože prevenciu považujeme za obzvlášť dôležitú, rozhodli sme sa v rámci našej iniciatívy priniesť učiteľom bezplatné základné meranie zraku až do konca marca,” vysvetľuje Ľubor Chorváth, riaditeľ rozvoja obchodu z očnej optiky FOKUS.

Pretože čakacia doba na termín u očného lekára býva veľmi dlhá, je základné vyšetrenie zraku od optometristu výhodnou alternatívou.

“Preventívne prehliadky zraku môžu zistiť množstvo pomerne častých chýb očí, ako je krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmus. U mladých osôb sa odporúča kontrola každé dva až tri roky, u ľudí nad 40 rokov by mali byť návštevy ešte frekventovanejšie,” vysvetľuje Martin Slaný, odborný očný garant optík Fokus.

Na meranie je potrebné sa objednať cez internetovú stránku fokus.sk, telefonicky alebo na prevádzke. Na mieste majú zákazníci navyše možnosť si okuliare rovno vyskúšať a objednať, pre učiteľov aj so špeciálnou ponukou. Aj v tomto prípade s výberom správneho rámu a okuliarových šošoviek vždy radi poradia odborníci očnej optiky FOKUS.

Informačný servis

Viac k témam: FOKUS očná optika, meranie zraku, Očná optika, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Sieť očných optík Fokus ďakuje učiteľom za dlhé týždne výučby na diaľku. Do konca marca im poskytne základné meranie zraku zadarmo © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: