Šatan obhájil post prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja, šéfovať mu bude do leta 2026

9.5.2022 (Webnoviny.sk) – Miroslav Šatan bude zastávať pozíciu prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) aj v ďalšom funkčnom období.

V pondelkových voľbách na Kongrese SZĽH v Bratislave dostal súčasný zväzový šéf prednosť pred protikandidátom Ľudovítom Jurinyim z HK Poprad. Šatan získal spolu 232 hlasov, jeho protikandidát Jurinyi 139 hlasov.

Časť hnutia je nespokojná

Šatan vedie zväz od júna 2019, keď na tomto poste nahradil Martina Kohúta. Prvé Šatanovo funkčné obdobie vyprší v júni a pokračovať na poste bude do leta 2026.

Podľa Jurinyiho je významná časť hokejového hnutia nespokojná s prácou zväzu, preto sa rozhodol kandidovať na pozíciu prezidenta.

Pôvodne sa mali voľby prezidenta SZĽH konať už v polovici marca, no Kongres SZĽH nebol v tom čase uznášaniaschopný. Výkonný výbor SZĽH musel do 60 dní zvolať nové zasadnutie Kongresu a jeho termín určil na 9. máj.

Ako informuje web SZĽH, v úvode pondelkového Kongresu sa z prítomných 81 delegátov s celkovým počtom 372 hlasov prihlásilo 79 delegátov s 357 hlasmi a zasadnutie mohlo pokračovať.

Kategória kadeti už nebude

Prítomní zástupcovia klubov potom schválili kongresový program a rokovací poriadok. V ňom došlo k úprave, voľba prezidenta SZĽH a do orgánov zväzu sa podľa rozhodnutia konali prostredníctvom tajného hlasovania s využitím papierových lístkov.

Nasledovali správy prezidenta SZĽH Miroslava Šatana, správu o činnosti Výkonného výboru SZĽH predniesol Miroslav Lipovský a správu o činnosti Dozornej rady SZĽH Jaromír Šmátrala.

Delegáti Kongresu SZĽH potom schválili úpravu definície vekových kategórií pre prebiehajúci olympijský cyklus. “Zmena príde do praxe na začiatku sezóny 2022/2023. V novom modeli už nefiguruje kategória “kadeti” ani príslušná “Liga kadetov”. Zmena vychádza z návrhu Komisie mládeže SZĽH, ktorá ju vyše trištvrte roka konzultovala a upravovala s mládežníckymi klubmi aj prostredníctvom seminárov,” informuje web HockeySlovakia.sk.

Schválili aj rozpočet zväzu

Nasledovala diskusia o zväzovom rozpočte na rok 2022 a jeho schválenie. “Hokejové hnutie bude hospodáriť najmä s príspevkom od ministerstva školstva, ktorý bude vo výške 9,5 miliónov eur. Z roku 2021 disponuje zväz ušetrenou čiastkou 1,2 milióna eur. Rozpočet tiež počíta s komerčným zdrojmi vo výške 1,2 milióna eur za marketingové práva a štartovným vo výške 536-tisíc eur,” informoval zväz na svojom webe.

Nasledovalo prerokovanie výročnej správy SZĽH za rok 2020 a napokon voľby. Obaja kandidáti na prezidenta sa delegátom poďakovali za podporu a dôveru, Jurinyi sa tiež vzdal kandidatúry do VV SZĽH. A vo voľbách prezidenta triumfoval súčasný šéf zväzu.

Viac k témam: Kongres SZĽH, voľby prezidenta SZĽH
Zdroj: Webnoviny.sk – Šatan obhájil post prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja, šéfovať mu bude do leta 2026 © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: