Saskári odmietajú zákulisné hry pri voľbe podpredsedu parlamentu, nevedia si predstaviť vo funkcii Tarabu ani Pčolinského

18.10.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanci liberálnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) sa nezúčastnia na tajnej voľbe podpredsedu Národnej rady SR (NR SR) a ani nikoho nenavrhnú. Ako ďalej informuje hovorca SaS Ondrej Šprlák v tlačovej správe, je to z dôvodu postoja strany, ktorá odmieta zákulisné hry pri voľbe podpredsedu NR SR.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová uviedla, „nevieme si predstaviť zvoliť za podpredsedu parlamentu ani Petra Pčolinského (Sme rodina), ani Tomáša Tarabu (Život-NS). Obidve mená sú pre nás neprijateľné.”

Zemanová dodala, že ak jeden z kandidátov dosiahne nadpolovičnú väčšinu, budú to považovať za tichý obchod koalície s extrémistami a opozičnou stranou Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Voľba podpredsedu NR SR je naplánovaná na stredu 19. októbra po hlasovaní o 17:00.

Viac k témam: Podpredseda NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Saskári odmietajú zákulisné hry pri voľbe podpredsedu parlamentu, nevedia si predstaviť vo funkcii Tarabu ani Pčolinského © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: