SaS podporuje model financovania RTVS navrhnutý ministerstvom kultúry

1.3.2023 (SITA.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podporuje model financovania verejnoprávneho Rozhlasu a televízie (RTVS) navrhnutý ministerstvom kultúry. Ako ďalej v tlačovej správe informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák, strana je toho názoru, že RTVS musí profesionálne fungovať a taktiež má byť riadne financovaná bez toho, aby riaditeľ každoročne musel zháňať zdroje.

Štátny príspevok

„Ministerstvo kultúry dalo do pripomienkovania návrh zákona, na základe ktorého bude RTVS každý rok dostávať štátny príspevok 0,17 percenta z HDP Slovenska, optimálne 0,19 percenta, a teda garantovanú výšku príjmu v sume 180 miliónov eur, ktorú sme navrhli v strane SaS,” tvrdí Šprlák.

Tímlíder SaS pre kultúru René Parák doplnil, že suma 180 miliónov eur predstavuje adekvátnu náhradu koncesií bez nutnosti plátania rozpočtu RTVS dodatočnými kompenzáciami.

Digitalizácia a modernizácia

„Zároveň umožní našej verejnoprávnej televízii profesionálne fungovať, plniť si povinnosti vyplývajúce zo zákona a investovať do potrebnej digitalizácie a modernizácie,” tvrdí Parák.

Poslanec Národnej rady SR Michal Luciak (SaS) dodal, že nový model financovania priamym transferom podielu HDP zaručuje väčšiu nezávislosť ako doterajšie financovanie, na čom sa podľa Luciaka zhodli s predstaviteľmi RTVS a rezortom kultúry.

Zdroj: SITA.sk – SaS podporuje model financovania RTVS navrhnutý ministerstvom kultúry © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: