Šachtar Doneck sa dal na futbalovú diplomaciu, odohrá sériu zápasov na podporu ukrajinskej armády

9.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský futbalový klub Šachtar Doneck odohrá sériu charitatívnych zápasov v rámci vládne podporenej akcie pod názvom “Global Tour for Peace”.

Trinásťnásobný ukrajinský majster sa v ostatných dňoch pripravoval v Turecku a už v sobotu vyzve lídra gréckej ligy Olympiakos Pireus na jeho pôde.

Peniaze pôjdu aj utečencom

Vyzbierané peniaze poputujú na podporu ukrajinskej armády a pre vysídlených utečencov.

“Futbalová diplomacia nám pomôže zapojiť milióny fanúšikov po celom svete, aby sme pomohli Ukrajine. Toto je pre nás naozaj dôležité. Našim cieľom je pritiahnuť pozornosť sveta na ruskú agresiu voči Ukrajine. Takýmto krokom by sme mohli zaistiť viac financií pre ukrajinskú armádu,” povedal ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuleba.

Vyzvú aj kluby z USA

Šachtar má naplánované aj stretnutia proti tureckému tímu Fenerbahce Istanbul, chorvátskemu Hajduku Split a  poľskej Lechii Gdaňsk. Donecký tím neabsolvoval súťažný zápas od polovice decembra 2021.

“Toto bude úvodný zápas série prípravných stretnutí, ktoré ukrajinský tím odohrá proti špičkovým klubom z Európy a USA,” informoval obhajca gréckeho titulu Olympiakos, ktorý prezentuje súboj proti Šachtaru pod sloganom: “Futbal za mier – zastavme vojnu na Ukrajine”.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Šachtar Doneck sa dal na futbalovú diplomaciu, odohrá sériu zápasov na podporu ukrajinskej armády © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: