Ruský provládny denník kritizoval ďalší neúspech armády, o problémoch sa rozhovoril vojak

3.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské jednotky na východe Ukrajiny sa stiahli z mesta Lyman po tom, čo čelili nedostatku personálu, zlej komunikácii a „chybám“ veliacich dôstojníkov.

Velitelia sa rozhodli ustúpiť

Ako referuje spravodajský web CNN, uviedol to ruský provládny bulvárny denník Komsomoľská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Riziko obkľúčenia a vyhliadky na ponižujúce zajatie boli príliš veľké a velitelia sa rozhodli ustúpiť,” napísal denníku nemenovaný ruský vojak, ktorý bol nasadený na východe Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Obyvatelia Lymanu pre CNN potvrdili, že ruskí vojaci začali ustupovať v priebehu piatka, práve vo chvíľach, keď ich vodca Vladimir Putin oslavoval údajnú anexiu ukrajinskej Doneckej oblasti, v ktorej sa Lyman nachádza.

Rusi majú množstvo problémov

Ruský vojak povedal, že armáda zažíva na Ukrajine množstvo problémov: „Žiadna slušná komunikácia medzi rôznymi jednotkami. Nikto nevie, čo sa deje na susedných pozíciách. Keď požiadate o delostreleckú podporu prostredníctvom spletitého systému hlásení, trvá to čas a naše ciele sú dávno preč.”

Podľa spomenutého denníka bol dôvod ústupu Rusov tiež „typický”. „Nedostatok vojakov, chyby veliteľov pri organizovaní obrany,“ píše bulvárne ruské periodikum a dodáva: „Zmluvní vojaci odmietajú bojovať a opúšťajú bojisko. Svoju úlohu zohral aj neskorý príchod záloh, ako aj nedostatočná koordinácia medzi jednotkami na zemi a nedostatok moderného vybavenia, čo sa týka spravodajstva.”

Viac k témam: Donbas, Donecká ľudová republika, LĽR Luhanská ľudová republika, Lymaň, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruský provládny denník kritizoval ďalší neúspech armády, o problémoch sa rozhovoril vojak © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: