Rusko takmer vyčerpalo zásoby iránskych dronov, podľa britského ministerstva obrany sa ich pokúsi doplniť

23.11.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko už pravdepodobne takmer vyčerpalo svoje zásoby iránskych bezpilotných lietadiel, ktoré získalo za účelom útokov na Ukrajinu, a pokúsi sa ich doplniť. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedlo britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Spojeného kráľovstva od septembra Rusko vypustilo proti Ukrajine stovky iránskych dronov, pričom Moskva tieto zbrane používala najmä proti taktickým vojenským cieľom a ukrajinskej energetickej sieti.

Nedávno však ruské velenie pravdepodobne prikázalo, aby bezpilotné zariadenia iránskej výroby uprednostňovali zdravotnícke zariadenia ako možné ciele a ak by boli identifikované, zasiahli ich riadenou muníciou,“ uvádza sa v britskej správe.

Podľa britských tajných služieb sa Rusko mohlo snažiť kompenzovať kritický nedostatok riadených striel práve použitím iránskych dronov, ale táto taktika mala obmedzený úspech. Väčšinu dronov totiž zneškodnila ukrajinská protivzdušná obrana.

Viac k témam: Iránske drony, rusko-ukrajinský konflikt, vojenské drony
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko takmer vyčerpalo zásoby iránskych dronov, podľa britského ministerstva obrany sa ich pokúsi doplniť © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: