Rusko spustilo ďalšie raketové útoky naprieč Ukrajinou, ľudia majú zostať v úkrytoch

11.10.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko spustilo v utorok ráno ďalšie raketové útoky naprieč Ukrajinou. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na vyhlásenie ukrajinských ozbrojených síl na Facebooku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Nepriateľ naďalej útočí na Ukrajinu vysoko presnými zbraňami,“ uvádza sa v príspevku. Rusi odpálili rakety z dvoch ruských lietadlových lodí v utorok okolo 7:00 miestneho času. Ukrajinská armáda tvrdila, že štyri z nich boli zostrelené.

Ľudia majú zostať v úkrytoch

Vo viacerých regiónoch Ukrajiny sa rozozvučali náletové sirény, pričom úrady apelovali na obyvateľov prostredníctvom aplikácie Telegram, aby zostali v úkrytoch.

„Vyzerá to tak, že nový veliteľ ruskej armády v detstve príliš často hral hru Red Alert. Lepšie by urobil, keby čítal knihy,“ povedal šéf vojenskej administratívy v Mykolajivskej oblasti Vitalij Kim.

Nový veliteľ sa predvádza

Ruský vodca Vladimir Putin cez víkend pre svoju „špeciálnu vojenskú operáciu“, ako sa vojne hovorí v Rusku, vymenoval nového veliteľa všetkých ruských jednotiek na Ukrajine – Sergeja Surovikina. Ten sa v minulosti viackrát zviditeľnil brutalitou a bezohľadnosťou voči civilným cieľom. Útokmi chce údajne ukázať Putinovi svoje schopnosti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko spustilo ďalšie raketové útoky naprieč Ukrajinou, ľudia majú zostať v úkrytoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: