Rusko sa sústredí najmä na ľudské zdroje, vo vojne s Ukrajinou prišlo už o zhruba polovicu tankov

11.2.2023 (SITA.sk) – Pentagon pripúšťa, že Rusko už mohlo stratiť asi polovicu svojich tankov, ktorými disponovalo na začiatku vojny na Ukrajine. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na Hlas Ameriky, vo verejnej diskusii to povedala námestníčka ministra obrany pre medzinárodnú bezpečnosť Celeste Wallanderová.

Stav ruských síl sa zhoršil

Podľa nej sa stav ruských pozemných síl výrazne zhoršil. Wallanderová tvrdí, že Rusi poslali na Ukrajinu asi 80 % týchto síl a dosiaľ prišli o približne polovicu bojových tankov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské námorníctvo je podľa Wallanderovej v o niečo lepšom stave a určité potreby, ako sú napríklad drony, pomáha Moskve zabezpečiť Irán.

Nezávislý projekt Oryx

Wallanderová podotkla, že Kremeľ sa momentálne najviac sústredí na ľudské zdroje. Poznamenala, že Rusko rozhodne nedosiahne svoje strategické ciele, no podľa nej je veľmi ťažké predpovedať, ako sa vojna skončí.

Taktiež vraví, že ruské velenie sa očividne poučilo z niektorých predchádzajúcich neúspechov, čo je vidieť na spôsobe, akým ruské jednotky konajú v operáciách pri Bachmute.

Nezávislý projekt Oryx, ktorý počíta straty vojenskej techniky Ruska a Ukrajiny, odhaduje, že ruská armáda prišla o viac ako 1500 bojových tankov. Podľa generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl ruskí okupanti prišli už o viac ako 3200 tankov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko sa sústredí najmä na ľudské zdroje, vo vojne s Ukrajinou prišlo už o zhruba polovicu tankov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: