Rusko sa snaží zabrániť vyšetrovaniu OSN, okupanti totiž na Ukrajine používajú iránske drony

27.10.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko sa v stredu v Bezpečnostnej rade Organizácie Spojených národov (BR OSN) znova pokúsilo odvrátiť pozornosť od používania iránskych dronov v konflikte na Ukrajine a zabrániť súvisiacemu vyšetrovaniu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Iránske bezpilotné lietadlá

Vysoké vedenie OSN podľa neho prekročilo svoje povinnosti, keď plánuje vyslať expertov na Ukrajinu, aby preskúmali bezpilotné lietadlá, o ktorých sa predpokladá, že ich vyrobil a odoslal Irán. Informuje o tom na svojej webstránke televízia CNN.
Rusko sa domnieva, že článok 100 Charty OSN zakazuje generálnemu tajomníkovi OSN a jeho zamestnancom prijímať alebo žiadať pokyny od členského štátu.

Právna kancelária OSN však s týmto nesúhlasí a poskytla minulé príklady krajín, ktoré požiadali generálneho tajomníka o pomoc, vrátane Ruska.

Vyšetrovanie dodávok dronov Rusku

Stredajšie rozhovory sa konali po tom, ako diplomati zo Spojeného kráľovstva, Francúzska a Nemecka v piatok poslali list generálnemu tajomníkovi OSN a vyzvali ho, aby organizácia vyšetrovala iránske dodávanie dronov do Ruska.

To podľa nich porušuje rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN 2231, ktorá je spojená s iránskou jadrovou dohodou a zakazuje iránske transfery určitých vojenských technológií.

Viac k témam: Iránske drony, rusko-ukrajinský konflikt, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko sa snaží zabrániť vyšetrovaniu OSN, okupanti totiž na Ukrajine používajú iránske drony © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: