Rusko pre nepriateľské kroky zakázalo britskému premiérovi Johnsonovi vstup na svoje územie

16.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko zakázalo britskému premiérovi Borisovi Johnsonovi vstup na svoje územie pre „nepriateľský” postoj k vojne na Ukrajine.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí oznámilo šéfke britskej diplomacie Liz Trussovej, že medzi 13 britskými členmi vlády a ďalšími politikmi, ktorým Rusko zakázalo vstup do krajiny, je aj bývalá predsedníčka britskej vlády Theresa Mayová a škótska premiérka Nicola Sturgeonová. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Tento krok sme prijali „vzhľadom na bezprecedentné nepriateľské kroky britskej vlády, osobitne vzhľadom na uvalenie sankcií na popredných ruských predstaviteľov,” uviedlo vo vyhlásení ruské ministerstvo zahraničných vecí. Dodalo pritom, že zoznam Britov, ktorým Rusko zakáže vstup na svoje územie, sa rozšíri.

Rusko už skôr zakázalo vstup na svoje územie americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi a viacerým americkým predstaviteľom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko pre nepriateľské kroky zakázalo britskému premiérovi Johnsonovi vstup na svoje územie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: