Rusko podľa Zelenského považuje Európu za terč a zbraňou pre nich nie je len plyn, ale akýkoľvek obchod (video)

28.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rozhodnutie Ruska zastaviť dodávky plynu Poľsku a Bulharsku podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ukázalo, že „nikto v Európe nemôže dúfať, že bude s Ruskom udržiavať normálnu ekonomickú spoluprácu“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Rusko považuje nielen plyn, ale akýkoľvek obchod za zbraň. Len čaká na okamih, v ktorom môže jednu alebo druhú obchodnú oblasť použiť,“ povedal Zelenskyj v nočnom videopríhovore. Informuje o tom portál bbc.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenskyj dodal, že Rusko „považuje zjednotenú Európu za terč“ a čím skôr bude každý na kontinente súhlasiť s tým, že nemôže v obchode závisieť od Ruska, tým skôr nastane stabilita.

Ukrajinský prezident zároveň privítal dohodu Európskej únie s Kyjevom o zrušení ciel a kvót na ukrajinský export, pričom dodal, že Rusko chce vytvoriť chaos na globálnych trhoch, predovšetkým na trhu s potravinami. „Ukrajinský export pomôže stabilizácii trhov a podporí ekonomiku krajiny počas krízy,“ dodal.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Zemný plyn
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko podľa Zelenského považuje Európu za terč a zbraňou pre nich nie je len plyn, ale akýkoľvek obchod (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: