Rusko ostreľovalo objekty na západe Ukrajiny, útok si vyžiadal najmenej 35 obetí a desiatky zranených

13.3.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 13. marca, 12:18

Ruské sily rozširujú svoju ofenzívu bližšie k poľským hraniciam. V nedeľu ráno vykonali nálet na vojenskú základňu v Javorivskom rajóne, neďaleko mesta Ľvov a hranice s Poľskom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Útok na vojenské zariadenie známe ako Medzinárodné centrum pre udržanie mieru a bezpečnosť, kde sa na výcviku a cvičeniach zúčastňovali svojho času aj zahraniční vojaci, si podľa šéfa samosprávy Ľvovskej oblasti si vyžiadal najmenej 35 mŕtvych a 134 zranených. Rusko podľa neho na základňu vystrelilo viac ako 30 rakiet, informuje spravodajský portál BBC.

BBC informuje aj o útoku na letisko v ďalšom západoukrajinskom meste Ivano-Frankivsku. Starosta mesta Ruslan Marcinskiv na sociálnej sieti Facebook napísal, že podľa predbežných informácií sa stalo terčom útoku miestne letisko. Ivano-Frankivsk sa nachádza zhruba 114 kilometrov južne od Ľvova a tamojšie letisko bolo terčom útoku aj v piatok.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko ostreľovalo objekty na západe Ukrajiny, útok si vyžiadal najmenej 35 obetí a desiatky zranených © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: