Ruskí záložníci si musia kupovať výstroj za vlastné, iba nepriestrelná vesta od apríla zdražela trojnásobne

15.10.2022 (Webnoviny.sk) – Mnohí ruskí povolaní záložníci si pravdepodobne musia kúpiť vlastnú ochrannú výstroj. Vo svojej rannej správe o vojne to uvádza britské ministerstvo obrany s tým, že jej cena pritom výrazne stúpla.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Moderná vesta 6B45, ktorá má byť štandardným vybavením, sa na internete predáva za 40-tisíc rubľov. Pre porovnanie v apríli sa jej cena pohybovala okolo 12-tisíc rubľov. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Britský rezort obrany tvrdí, že vybavenie povolaných rezervistov „je takmer určite slabšie“ ako už aj tak slabé vybavenie predtým nasadených vojakov. Sky News pripomína, že odborníci odhadujú, že mnohí záložníci sú tiež nedostatočne pripravení a vycvičení na boje na frontovej línii na Ukrajine.

Rusko tvrdí, že povoláva zhruba 300-tisíc rezervistov. Ruský prezident Vladimir Putin v piatok povedal, že povolávací rozkaz sa skončí o dva týždne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Výstroj pre vojakov
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí záložníci si musia kupovať výstroj za vlastné, iba nepriestrelná vesta od apríla zdražela trojnásobne © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: