Ruskí oligarchovia sa už k európskym pasom nedostanú, europarlament chce dať stopku kupovaniu si občianstva v členských štátoch

9.3.2022 (Webnoviny.sk) – Európsky parlament (EP) v utorok schvaľuje legislatívu, ktorá má zabrániť oligarchom z prostredia ruského prezidenta Vladimira Putina získať občianstvo v krajinách Európskej únie (EÚ). Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informuje europoslanec Vladimír Bilčík (Spolu/EPP).

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Kupovanie európskeho občianstva

„Takzvaný predaj európskych pasov v niektorých členských krajinách, ako sú Malta či Cyprus, alebo Portugalsko pre nás v EÚ už roky predstavuje vážne bezpečnostné riziko,“ tvrdí europoslanec.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Dodáva, že približne polovica ľudí, ktorí si takto zaobstarali trvalý pobyt v EÚ počas uplynulých rokoch, pochádza práve z Ruska. Ako príklad uvádza oligarchu Romana Abramoviča, ktorý je držiteľom portugalského pasu.

Pranie špinavých peňazí

Bilčík je presvedčený, že predaj pasov ľuďom, korí v EÚ perú špinavé peniaze, sa mal zastaviť už dávno. Občianstvo EÚ podľa neho nesmie byť na predaj.

„Voči Putinovej agresii na Ukrajine sa musíme brániť a bohatí prisluhovači kremeľského agresora musia vedieť, že oni ani ich špinavé peniaze v Európe nie sú vítaní,“ uzavrel.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Oligarchovia, Pranie špinavých peňazí, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí oligarchovia sa už k európskym pasom nedostanú, europarlament chce dať stopku kupovaniu si občianstva v členských štátoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: