Ruskí komici vydávajúci sa za Macrona hovorili s Dudom. Ten im prezradil citlivé informácie o dopade rakety (video)

22.11.2022 (Webnoviny.sk) – Poľský prezident Andrzej Duda telefonoval s ruskými komikmi vydávajúcimi sa za francúzskeho prezidenta, pričom im povedal citlivé informácie o dopade rakety v Poľsku pri hranici s Ukrajinou. Dudov úrad v utorok potvrdil, že ho minulý týždeň spojili s osobou, ktorá o sebe tvrdila, že je Emmanuel Macron. Poľský prezident mal 15. novembra pre incident veľa medzinárodných telefonátov a zmienený bol jeden z nich, uviedol úrad s tým, že príslušné služby vyšetrujú, ako sa komikom podarilo spojiť s Dudom.

Vladimir Kuznecov a Alexej Stoljarov, ktorí sú známi ako Vovan a Lexus, zverejnili na službe YouTube nahrávku, v ktorej je počuť Dudu ako ďakuje za telefonát mužovi, o ktorom si myslí, že je Macron. Duda následne v angličtine hovorí o incidente s raketou, pri ktorom zomreli dvaja ľudia, o jeho plánoch požiadať NATO o konzultácie aj o tom, že je opatrný, aby sa nezhoršila situácia s Ruskom. Hovor trval viac ako sedem minút.

Opoziční politici už Dudu skritizovali a obviňujú ho, ako aj jeho úrad, z nedbanlivého prístupu k bezpečnosti.

Dvojica si z Dudu takto urobila žarty po druhý raz. V júli 2020 komici zverejnili nahrávku s Dudom, v ktorej Kuznecov predstiera, že je generálny tajomník OSN, a pýta sa ho otázky týkajúce Ruska, Ukrajiny či jeho znovuzvolenia. Dudov úrad potvrdil autentickosť nahrávky. Pre incident odvolali dvoch predstaviteľov z poľskej misie pri OSN.

Vovan a Lexus podobne v minulosti nachytali aj iných európskych politikov vrátane spomenutého francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona a britského expremiéra Borisa Johnsona, ale tiež speváka Eltona Johna či princa Harryho.

Viac k témam: prank, raketa v Poľsku, Vovan a Lexus
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí komici vydávajúci sa za Macrona hovorili s Dudom. Ten im prezradil citlivé informácie o dopade rakety (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: