Ruské sily útočili aj na Nikopoľ a Marhanec, ale prišli o ďalšie stovky vojakov

13.2.2023 (SITA.sk) – Jedna žena zomrela a ďalšie dve utrpeli zranenia pri nedeľňajšom ruskom bombardovaní Dnepropetrovskej oblasti na juhovýchode Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Gubernátor oblasti Serhij Lysak uviedol, že ruská armáda v nedeľu región bombardovala trikrát, pričom zabila 53-ročnú ženu v meste Nikopoľ. Ďalšie dve ženy v tomto meste vo veku 76 a 88 rokov utrpeli zranenia. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ruské útoky na Nikopoľ poškodili šesť viacposchodových budov, vodárenské zariadenie a budovu strednej školy. V meste Marhanec ruské bombardovanie poškodilo civilnú infraštruktúru, vrátane dvadsiatich súkromných domov, elektrického vedenia a rozvodov plynu, konštatoval Lysak.

Ruské ozbrojené sily za uplynulý deň na Ukrajine stratili ďalších 560 vojakov. Celkové straty ruskej armády od začiatku vojny tak stúpli na 138 340, uviedol v pondelok na Faceboku ukrajinský generálny štáb. Moskva za uplynulých 24 hodín podľa Kyjiva stratila aj tri tanky, štyri obrnené bojové vozidlá pechoty a tri delostrelecké systémy. Od začiatku invázie Rusko podľa Ukrajiny prišlo celkovo o 3 283 tankov, 6 492 obrnených bojových vozidiel pechoty a 2 290 delostreleckých systémov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ruské sily útočili aj na Nikopoľ a Marhanec, ale prišli o ďalšie stovky vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: