Ruská armáda „stráca dych“, Ukrajincov podcenili a ani po mesiaci sa im nepodarilo dobiť jediné mesto

23.3.2022 (Webnoviny.sk) – Bojová sila ruskej armády na Ukrajine prvýkrát od začiatku invázie klesla pod úroveň 90 percent. Uviedol do vysokopostavený predstaviteľ amerického ministerstva obrany.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rusi utrpeli značné straty

Pokles bojovej sily ruskej armády naznačuje, že utrpela vysoké straty v oblasti zbraní a rastie aj počet ruských obetí. Informuje o tom portál news.sky.com.

USA odhadujú, že Rusko pri ukrajinských hraniciach pred inváziou zhromaždilo viac ako 150-tisíc vojakov a dostatočný počet lietadiel, delostrelectva a tankov na rozsiahly útok.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinci úspešne odrážajú útoky

„Prvýkrát sa pravdepodobne dostali tesne pod 90 percent,” povedal o ruskej bojovej sile na Ukrajine americký predstaviteľ, ktorý hovoril pod podmienkou zachovania anonymity.

Takmer mesiac od začiatku vojny sa ruskej armáde nepodarilo získať kontrolu nad žiadnym veľkým ukrajinským mestom a ich postup sa zastavil na takmer všetkých frontoch.

Viac k témam: Obete, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská armáda „stráca dych“, Ukrajincov podcenili a ani po mesiaci sa im nepodarilo dobiť jediné mesto © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: