Ruská armáda ostreľovala ukrajinskú mešitu v meste Mariupoľ, skrývali sa v nej dospelí aj deti

12.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily ostreľovali mešitu v ukrajinskom Mariupole, z ktorej sa stalo útočisko pre viac ako 80 ľudí. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedlo ukrajinské ministerstvo zahraničia. V Mešite sultána Süleymana Veľkolepého sa podľa neho pred ostreľovaním skrývajú dospelí aj deti a sú medzi nimi aj občania Turecka.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podrobnosti o možných mŕtvych a zranených nie sú bezprostredne známe. Informuje o tom spravodajský portál BBC, ktorý pripomína, že Moskva opakovane popiera ostreľovanie civilných oblastí.

Ukrajina obvinila Rusko z toho, že odmieta pustiť ľudí z Mariupoľa. V meste pre blokádu uviazli státisíce ľudí. Rusko viní Ukrajinu z toho, že ich nedokázala evakuovať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

The mosque of Sultan Suleiman the Magnificent and his wife Roxolana (Hurrem Sultan) in Mariupol was shelled by Russian invaders.
More than 80 adults and children are hiding there from the shelling, including citizens of Turkey. #StopRussianAggression#closeUAskyNOW pic.twitter.com/Uel5AoyZUt

— MFA of Ukraine 🇺🇦 (@MFA_Ukraine) March 12, 2022

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská armáda ostreľovala ukrajinskú mešitu v meste Mariupoľ, skrývali sa v nej dospelí aj deti © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: