Rusi zrejme chcú dosadiť do okupovaného Chersonu promoskovskú správu, varuje britské ministerstvo obrany

15.3.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko by podľa britského ministerstva obrany mohlo plánovať dosadiť promoskovskú správu v okupovanom meste Cherson na juhu Ukrajiny. Rusko sa „môže pokúsiť usporiadať ‘referendum’ v Chersone v snahe legitimizovať túto oblasť ako ‘odtrhnutú republiku’ podobnú Donecku, Luhansku a Krymu“, uviedol rezort.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Štátny tajomník britského ministerstva zahraničia James Cleverly povedal, že akýkoľvek pokus o miestne referendá by bol „ďalším pokusom o pozdvihnutie dôveryhodnosti neprijateľnej, neopodstatnenej nezákonnej invázie“.

V správe o vývoji situácie na Ukrajine na základe spravodajských informácií tiež britské ministerstvo obrany uviedlo, že proti ruským okupantom protestujú ľudia v Melitopole, Berďansku a Chersone, kde v pondelok ruské sily vystrelili varovné výstrely na demonštrantov.

Rusko si údajne dosadilo vlastnú starostku do Melitopoľa, kde vraj v piatok uniesli legitímneho starostu, a ruské sily tiež údajne uniesli aj starostu mesta Dniprorudne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Demonštrácie, Donecká ľudová republika, LĽR Luhanská ľudová republika, Referendum, rusko-ukrajinský konflikt, Únos, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi zrejme chcú dosadiť do okupovaného Chersonu promoskovskú správu, varuje britské ministerstvo obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: