Rusi zbombardovali divadlo v Mariupole, rakety vypálili aj na konvoj civilistov (foto)

17.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily zbombardovali divadlo v ukrajinskom Mariupole, kde sa skrývali stovky civilistov. Informuje o tom spravodajský portál BBC, ktorému to povedal námestník tamojšieho starostu Serhij Orlov. Podľa neho v budove bolo 1 000 až 1 200 ľudí. Počet obetí zatiaľ nie je známy, uviedol. BBC pripomína, že dané informácie sa nedali nezávisle overiť.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Mariupoľ od začiatku ruskej invázie čelí neprestajnému ostreľovaniu, je obkľúčený ruskými silami a odhadom 300-tisíc ľudí, ktorí tam uviazli, je bez tečúcej vody, elektriny alebo plynu. V meste dochádzajú zásoby potravín a liekov a Rusko dosiaľ bránilo príchodu humanitárnej pomoci.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl na sociálnej sieti Facebook zase v stredu informoval, že ruské sily vypálili rakety, ktoré zasiahli konvoj civilistov evakuovaných z Mariupoľa. Civilisti podľa neho utekali do mesta Záporožie. Prvotné správy podľa ukrajinskej armády naznačili niekoľko mŕtvych. Samospráva Záporožskej oblasti uviedla, že najmenej päť ľudí utrpelo zranenia, medzi nimi i dieťa, ktoré je vo vážnom stave.

The famous Drama Theater in Mariupol.
De-nazified by a Russian air-dropped bomb today, on March 16, 2022.
Fuck you Russia. You’re going to pay for this. pic.twitter.com/ZQuGW6hL55— Illia Ponomarenko ?? (@IAPonomarenko) March 16, 2022

Viac k témam: Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi zbombardovali divadlo v Mariupole, rakety vypálili aj na konvoj civilistov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: