Rusi vraj z mora odpálenými strelami Kalibr zničili na Ukrajine systémy S-300

11.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská armáda v pondelok vyhlásila, že zničila dodávku systémov protivzdušnej obrany poskytnutú Západom.

Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov povedal, že z mora odpálenými strelami Kalibr s plochou dráhou letu zničili štyri odpaľovacie zariadenia protivzdušnej raketovej obrany S-300, ktoré sa nachádzali na južnom okraji mesta Dnipro.

Slovensko správy poprelo

S-300 podľa Moskvy Ukrajina dostala od krajiny v Európe, ale bližšie to nešpecifikovala. Pri nedeľňajšom útoku podľa Konašenkova tiež zasiahli 25 ukrajinských vojakov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Slovensko, ktoré minulý týždeň darovalo Ukrajine protivzdušnú obranu S-300, už v nedeľu správy o jej zničení poprelo. Úrad vlády na to večer reagoval s tým, že sú to dezinformácie.

Útoky na tri rôzne lokality

Agentúra AP konštatuje, že je však nejasné, či obe strany hovoria o tom istom útoku. Rusi v ostatných dňoch zaútočili na systémy protivzdušnej obrany na troch rôznych lokalitách.

Na zničené systémy S-300 sa AP spýtala slovenského ministra zahraničia Ivana Korčoka, ktorý je na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci v Luxemburgu. Šéf slovenskej diplomacie jej povedal, že o zničení slovenských batérií „nemáme dôkazy” a na základe informácií poskytnutých Ukrajinou to nemožno potvrdiť. „Ukrajinská strana to vylúčila,” uviedol.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ako tiež povedal, Slovensko poskytlo svojmu východnému susedovi S-300, lebo „chceme posilniť protivzdušnú obranu Ukrajiny”.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Systém S-300, Systémy protivzdušnej obrany S-300
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi vraj z mora odpálenými strelami Kalibr zničili na Ukrajine systémy S-300 © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: