Rusi vraj na Azovstaľ útočili chemickými zbraňami, vyhlásili aj žltú úroveň teroristickej hrozby

13.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská armáda tvrdí, že Rusko plánuje zaútočiť na oceliareň Azovstaľ v Mariupole. Kontrola závodu je ústredným bodom v bitke o kontrolu nad Mariupoľom.

Kľúčová operačná základňa

Metalurgický kombinát je jednou z kľúčových operačných základní, ktoré zostali pre niekoľko tisíc ukrajinských bojovníkov zostávajúcich v obkľúčenom meste.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Kolujú informácie, že na zariadenie už útočili aj chemickými zbraňami. Informuje o tom spravodajský portál BBC, ktorý pripomína, že dané informácie sa nepodarilo nezávisle overiť.

Útoky na civilnú infraštruktúru

Vo svojej novej správe ukrajinské ozbrojené sily tiež uviedli, že Rusi pokračujú v útokoch na civilnú infraštruktúru v Charkivskej a Zaporižžskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Aktívny je aj ruský letecký prieskum. Ruské sily tiež vyhlásili takzvanú žltú úroveň teroristickej hrozby v regiónoch hraničiacich s Ukrajinou a na anektovanom polostrove Krym, čo pravdepodobne znamená organizáciu pohybu vojenského zariadenia a vojakov na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Moskva tiež údajne vyslala na Ukrajinu ako posilu 400 príslušníkov ozbrojených síl s bojovými skúsenosťami. Ukrajinské sily tiež uviedli, že zostrelili ruské lietadlo Su-25 a zničili dve vozidlá a tri delostrelecké systémy v Doneckej a Luhanskej oblasti.

Viac k témam: Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi vraj na Azovstaľ útočili chemickými zbraňami, vyhlásili aj žltú úroveň teroristickej hrozby © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: