Rusi sa pripravujú na deokupáciu a oslobodenie Krymu ukrajinskými obrancami, tvrdí rozviedka

9.2.2023 (SITA.sk) – Ruskí predstavitelia na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym začali počítať s možnosťou, že v blízkej budúcnosti príde na toto územie ukrajinská armáda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na tamojšiu rozviedku, Rusi sa na Kryme začali pripravovať na deokupáciu polostrova.

Podľa ukrajinskej rozviedky plánujú Rusi na Kryme intenzívnejšie kontrolovať predovšetkým dopravu a pripravovať miesta na „dočasné ubytovanie ľudí“. Úrady na Kryme tiež na neurčitý čas vydali „rozhodnutie o stanovení vysokého (žltého) stupňa teroristického nebezpečenstva“.

Ukrajinská rozviedka naznačuje, že takéto opatrenia sú znakom príprav na začiatok deokupácie Krymu ukrajinskými obrancami. Môže to tiež naznačovať možnosť provokácií ruských špeciálnych služieb voči civilnému obyvateľstvu polostrova, po ktorých by mohlo nasledovať „hodenie“ zodpovednosti na Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Krym, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Rusi sa pripravujú na deokupáciu a oslobodenie Krymu ukrajinskými obrancami, tvrdí rozviedka © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: