Rusi po sebe zanechali v Sumskej oblasti už vyše sto mŕtvych civilistov, v lesoch nechali svojich vojakov

13.4.2022 (Webnoviny.sk) – Odkedy sa ruské sily stiahli zo Sumskej oblasti na severovýchode Ukrajiny, tamojšie úrady tvrdia, že nachádzajú čoraz viac mŕtvych tiel. Informuje o tom spravodajský web CNN.

„Medzi civilistami v Sumskej oblasti je viac ako 100 mŕtvych. Toto číslo, žiaľ, každým dňom rastie,“ uviedol na stredajšom brífingu tamojší guvernér Dmytro Žyvyckyj.

Mnohí mali zviazané ruky

„Mnoho mŕtvych ľudí bolo nájdených so zviazanými rukami, so známkami mučenia, strelení do hlavy,“ dodal.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Žyvyckyj tvrdí, že mnoho ľudí je v zajatí a denne sa rokuje o ich výmene alebo prepustení. Existuje tiež veľa osôb, ktorých osud je dosiaľ neznámy.

Ľudia nemôžu ísť do lesa

Sumská oblasť zaznamenala v doterajšom priebehu invázie rozsiahle škody. Ukrajinský kabinet tento týždeň pridelil regiónu približne 8 miliónov dolárov na opravy bytov, ciest a inžinierskych sietí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Pred niekoľkými dňami v oblasti vyhlásili zákaz návštev lesa. Žyvyckyj vtedy povedal, že ustupujúca ruská armáda so sebou nielenže neberie mŕtvoly svojich vojakov, ale napospas osudu tam necháva aj tých živých, ktorí sa ešte môžu potulovať v lesoch.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi po sebe zanechali v Sumskej oblasti už vyše sto mŕtvych civilistov, v lesoch nechali svojich vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: