Rusi majú zásoby potravín, paliva a munície už iba na tri dni. Stovky vojakov v Ochtyrke odmietli bojovať

22.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily majú zásoby munície a potravín na nie viac ako tri dni, tvrdí ukrajinské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rezort vo svojej každodennej správe o situácii tiež uvádza, že Rusi majú tiež len trojdňové zásoby paliva, ktoré dopĺňajú cisterny, pričom neboli schopné naplniť potreby zhromažďujúcich sa jednotiek.

Za uplynulých 24 hodín ukrajinské letectvo zasiahlo deväť ruských vzdušných cieľov – jedno lietadlo, šesť bezpilotných strojov a dve helikoptéry. V meste Ochtyrka zase podľa rezortu 300 ruských vojakov odmietlo bojovať a odišlo z oblasti operácie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Vo vyhlásení sa tiež uvádza, že ukrajinské sily sa ubránili 13 útokom a zničili 14 tankov, osem bojových vozidiel pechoty, dve viacúčelové ťažné vozidlá, tri delostrelecké systémy a štyri ďalšie vozidlá. Informuje o tom spravodajský portál BBC, ktorý však upozorňuje, že sa tieto tvrdenia nedali nezávisle overiť.

Viac k témam: Ochtyrka, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi majú zásoby potravín, paliva a munície už iba na tri dni. Stovky vojakov v Ochtyrke odmietli bojovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: