Rodinnú tragédiu v Michalovciach polícia stále vyšetruje a nič netají

3.2.2023 (Webnoviny.sk) – Polícia viacnásobnú vraždu a následnú samovraždu v Michalovciach naďalej intenzívne vyšetruje. Ako v tlačovej správe informovala hovorkyňa košickej polície Lenka Ivanová, vzhľadom na to, že ide o viac obetí, ale aj s ohľadom na to, že medzi obeťami boli dve deti, musí polícia k poskytovaniu informácií pristupovať veľmi citlivo.

Medializované informácie

Polícia tak reaguje v súvislosti s medializovanými informáciami, že polícia ani po viac ako dvoch týždňoch, keď došlo v Michalovciach k rodinnej tragédii, po ktorej boli nájdené štyri telá bez známok života, neposkytuje žiadne informácie a ani neinformuje o príčine smrti nebohých.

„Chceme verejnosť ubezpečiť, že na prípade naďalej intenzívne pracujeme,” konštatuje Ivanová, podľa ktorej sa policajti dôkladne zaoberajú všetkými okolnosťami, za ktorých k spáchaniu tohto skutku došlo, vrátane zistenia motívu a spôsobu, akým bol daný skutok spáchaný, a jeho následnej analýzy a vyhodnotenia.

Výsledky znaleckých skúmaní

Doposiaľ polícia nedisponuje výsledkami znaleckých skúmaní. Vyšetrovanie akejkoľvek, a tejto rodinnej tragédie obzvlášť, je podľa Ivanovej mimoriadne rozsiahle, náročné a vyžaduje si maximálne sústredenie.

Cieľom Policajného zboru nie je preto veci tajiť, ale naopak, po dôkladnom a úplnom vyšetrení a objasnení o skutku verejnosti informovať, aby sa tak predišlo zbytočným špekuláciám a konšpiráciám.

„Preto poskytovanie akýchkoľvek, hoci aj čiastkových, informácií neprispieva k rýchlosti objasnenia, ale môže zmariť alebo sťažiť ďalšie vyšetrovanie,” uzavrela košická krajská policajná hovorkyňa.

Viac k témam: Krimi, Samovražda, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Rodinnú tragédiu v Michalovciach polícia stále vyšetruje a nič netají © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: