Róbert Lantoši a Pavol Regenda sa sťahujú do Česka, budú hrať za BK Mladá Boleslav

1.5.2022 (Webnoviny.sk) – Duo útočníkov slovenskej hokejovej reprezentácie, Róbert Lantoši a Pavol Regenda, bude v sezóne 2022/2023 pôsobiť v českom extraligovom klube BK Mladá Boleslav. Informuje o tom oficiálny klubový web.

Dvadsaťšesťročný Lantoši v tomto ročníku hrával vo švédskych kluboch Rögle BK a Linköping HC.

Lantoši vyskúšal aj zámorie

„Róbert je veľmi skúsený a kvalitný hráč, ktorý strávil niekoľko rokov vo Švédsku a pôsobil i v zámorí. Má tiež skúsenosti z reprezentácie. Veríme, že práve Róbert bude naším rozdielovým hráčom,“ vyhlásil športový manažér mladoboleslavského klubu Václav Nedorost.

O štyri roky mladší Regenda hral v tejto sezóne v rodných Michalovciach a predstavil sa aj na ZOH v Pekingu, kde slovenský tím vybojoval bronz.

Regenda na seba upozorňuje

„Pavol na seba upozorňuje ostatné dve sezóny v slovenskej lige. V relatívne mladom veku už má skúsenosti a úspechy z MS i OH. Veríme, že nadviaže na úspešné sezóny svojich krajanov v našom drese a bude pre nás rovnako dôležitý hráč, ako bol Skalický alebo Kelemen,“ dodal Nedorost.

Klub informoval, že v prípade spomenutého Miloša Kelemena stále trvá administratívna finalizácia jeho zmluvy s NHL a mladoboleslavskí funkcionári čakajú na definitívne potvrdenie, ktoré by malo prísť v priebehu nasledujúceho týždňa.

Viac k témam: Česká Tipsport extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Róbert Lantoši a Pavol Regenda sa sťahujú do Česka, budú hrať za BK Mladá Boleslav © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: