Remišová by mala zverejniť súhlas ÚHP so sťahovaním jej ministerstva, podľa Rašiho však možno ani neexistuje

8.8.2022 (Webnoviny.sk) – Podpredseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Richard Raši vyzýva ministerku investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) Veroniku Remišovú (Za ľudí), aby zverejnila súhlas Úradu hodnoty za peniaze (ÚHP) v súvislosti so sťahovaním ministerstva do novej budovy.

Raši si myslí, že tento súhlas buď neexistuje, alebo boli úradu poskytnuté zavádzajúce informácie. V tlačovej správe o tom v pondelok informoval Rašiho asistent Martin Dorčák.

Veľkosť priestorov je problematická

„ÚHP poskytol vláde analýzu, v ktorej odporúča, aby zmenšili navrhovanú plochu 19,8 metrov na zamestnanca na 15. Neverím, že ten istý ÚHP nemal pripomienku, aby Remišovej úradníci mali až 21 metrov štvorcových na zamestnanca,” skonštatoval Raši.

Doplnil, že ÚHP vo svojej analýze uvádza, že slovenský i európsky štandard je 10 – 15 metrov štvorcových na zamestnanca.

Podpredseda Hlasu-SD Richard Raši 4. augusta informoval o tom, že Veronika Remišová oklamala a okradla verejnosť i koaličných partnerov. Raši tvrdí, že ministerka mala netransparentný až klientelistický prístup, keď schvaľovala prenájom priestorov novej budovy pre jej ministerstvo. Raši si je vedomý, že tento projekt bol výrazne predražený.

Z piatich adries je už len jedna

„Úsporu pri sťahovaní MIRRI SR z piatich súčasných adries na jednu a transparentnosť celého verejného obstarávania nových priestorov odsúhlasili ÚHP, tak aj nadácia Zastavme korupciu,” v tlačovej správe o tom informoval vedúci tlačového oddelenia Andrej Ďuríček.

MIRRI SR tvrdí, že keby sú Raši a predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini dospelí chlapi, tak nepýtajú peniaze od slovenských občanov, ktorých pri svojich predošlých projektoch obrali o 48 miliónov eur. Podľa MIRRI SR sa tieto projekty musia zaplatiť zo štátneho rozpočtu, pretože nám kvôli nim Európska komisia stopla eurofondy.

„Ide aj o projekt, v rámci ktorého štát platil 420 eur za likvidáciu kartónovej škatule od monitora alebo 82 eur za likvidáciu vrecúška od káblika,” doplnilo ministerstvo.

Viac k témam: Eurofondy, Verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová by mala zverejniť súhlas ÚHP so sťahovaním jej ministerstva, podľa Rašiho však možno ani neexistuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: