Ramsay nominoval na prvý blok prípravy pred MS v hokeji 2022 aj sedem medailistov z olympiády

13.4.2022 (Webnoviny.sk) – Spolu sedem medailistov z februárových ZOH v čínskom Pekingu figuruje v 23-člennej nominácii trénera Craiga Ramsayho na úvodný blok prípravy pred májovými majstrovstvami sveta vo Fínsku.

Slováci sa od utorka 19. apríla budú pripravovať spoločne v Trenčíne a vrcholom budúcotýždňového bloku budú dve prípravné stretnutia doma proti Čechom. Vo štvrtok 21.4. nastúpia slovenskí hokejisti proti výberu ČR v Spišskej Novej Vsi a o dva dni neskôr v Trenčíne.

Kouč Ramsay na kemp pozval aj brankárov Patrika Rybára s Matejom Tomekom, obrancov Michala Čajkovského, Petra Čerešňáka, Mislava Rosandiča aj útočníkov Michala Krištofa a Pavla Regendu. Títo hokejisti s bronzom z Pekingu už majú po klubovej sezóne. Chýbať nebude ani bek Christián Jaroš, ktorý sezónu strávil v zámorí. Debutantom v národnom drese bude 24-ročný útočník Banskej Bystrice Alex Tamáši.

“V nominácii máme mix hráčov. Zatiaľ nie sú všetci voľní pre reprezentačné potreby ale máme k dispozícii hráčov, ktorých potrebujeme vyskúšať ale aj hráčov, ktorí boli súčasťou bronzového tímu na olympiáde. Všetci dostanú príležitosť presvedčiť trénerov, aby mohli pokračovať v príprave ďalej. Máme aj hráčov, ktorí sa do olympijského výberu nedostali, ale teraz majú znova šancu bojovať o reprezentačný dres a dostať sa na majstrovstvá sveta,” povedal na margo nominácie generálny manažér Miroslav Šatan, cituje ho oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie

na budúcotýždňový blok prípravy v Trenčíne (zdroj: SZĽH)

Brankári: Patrik Rybár, Denis Godla, Matej Tomek

Obrancovia: Martin Bučko, Michal Ivan, Peter Čerešňák, Christián Jaroš, Michal Čajkovský, Patrik Koch, Dávid Mudrák, Mislav Rosandič

Útočníci: Martin Faško-Rudáš, Andrej Kollár, Michal Krištof, Róbert Lantoši, Adam Liška, Tomáš Mikúš, Jakub Minárik, Miroslav Mucha, Matúš Sukeľ, Alex Tamáši, Marek Valach, Pavol Regenda

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2022, Slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ramsay nominoval na prvý blok prípravy pred MS v hokeji 2022 aj sedem medailistov z olympiády © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: