Rakúsko zrušilo opatrenia pre pendlerov, povinnosť nosenia respirátora ostáva niekde v platnosti

18.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rakúsko s platnosťou od soboty 16. apríla zrušilo pre pendlerov povinnosť preukazovať sa splnením rakúskej podmienky 3G (OTP), respektíve povinnosť karantény.

Viac o téme: Koronavírus

Od rovnakého dátumu ostáva v platnosti nariadenie preukazovať sa splnením pravidla 3G (OTP) vo vnútroštátnom režime už len v nemocniciach, domovoch sociálnych služieb, opatrovateľských zariadeniach a v podobných iných zariadeniach. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Respirátor ostáva niekde stále povinný

Povinnosť nosiť respirátor typu FFP2 platí už len v nemocniciach, domovoch sociálnych služieb a podobne, vo verejnej preprave a na jej zastávkach a staniciach, v taxíkoch, v úradoch s prevádzkou pre verejnosť a pri návštevách ustanovizní súvisiacich s vierovyznaním. Všade inde sa nosenie respirátora typu FFP2 len odporúča.

Digitálny COVID preukaz uznáva Rakúsko buď so záznamom o očkovaní, kde druhá dávka nesmie byť staršia ako 270 dní, alebo tri dávky, alebo o prekonaní za posledných 180 dní alebo o negatívnom PCR teste nie staršom ako 72 hodín.

Viedeň zrušila opatrenia gastronómii

„Pre zaočkovaných aj treťou dávkou sa platnosť COVID preukazu Európskej únie predlžuje na 365 dní. Pre zaočkovaných druhou dávkou alebo prekonavších zostáva zatiaľ šesť mesiacov. Viedeň od soboty 16. apríla zrušila tiež všetky opatrenia v gastronómii,“ upozorňuje MZVEZ SR.

Rezort diplomacie pripomína, že opatrenia sa neustále môžu meniť v závislosti od aktuálnej epidemickej situácie. „Jednotlivé spolkové krajiny Rakúska môžu opäť k uvoľňovaniu opatrení pristupovať s regionálnymi či lokálnymi odlišnosťami,“ uzatvára ministerstvo.

Viac k témam: Cestovanie covid-19, COVID-19
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko zrušilo opatrenia pre pendlerov, povinnosť nosenia respirátora ostáva niekde v platnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: