Rakety podľa ruskej armády zasiahli viac ako 20 vojenských cieľov, zničili aj ukrajinských vojakov

18.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská armáda tvrdí, že raketami zasiahla viac ako 20 ukrajinských vojenských cieľov. Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov v pondelok povedal, že presne navádzané zo vzduchu odpaľované strely zničili 16 vojenských zariadení vrátane piatich veliteľstiev, skladu paliva, troch muničných skladov a koncentrácie ukrajinských vojenských vozidiel a personálu na viacerých miestach v Dniperskej, Charkivskej a Zaporižžskej oblasti.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Raketami Iskander odpaľovanými zo zeme zase ruské sily podľa hovorcu zničili štyri muničné sklady a tri skupiny ukrajinských vojakov pri mestách Popasna a Kramatorsk na východnej a Jampiľ v strednej Ukrajine.

Ruské delostrelectvo zasiahlo 315 ukrajinských cieľov a ruské lietadlá vykonali 108 náletov na ukrajinské jednotky a vojenský materiál, povedal tiež Konašenkov. Agentúra AP pripomína, že tvrdenia Konašenkova sa nedajú nezávisle overiť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakety podľa ruskej armády zasiahli viac ako 20 vojenských cieľov, zničili aj ukrajinských vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: