Putin sa snaží získať na svoju stranu všetkých gubernátorov, chce sa tak vyhnúť tvrdej kritike pre vojnu na Ukrajine

27.10.2022 (Webnoviny.sk) – Moskva sa snaží aktívnejšie zapojiť gubernátorov ruských oblastí do systému národnej bezpečnosti, aby „odvrátila“ kritiku voči najvyššiemu vedeniu Ruska. V najnovšej správe na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedlo ministerstvo obrany Spojeného kráľovstva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Kremeľ podľa Britov presadzoval podobný prístup počas krízy spôsobenej ochorením COVID-19. „Pravdepodobne to však sťaží izoláciu ruskej spoločnosti od dôsledkov vojny na Ukrajine,“ napísalo ministerstvo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ruský premiér Michail Mišustin v pondelok povedal, že starosta Moskvy Sergej Sobjanin bude koordinovať „vývoj bezpečnostných opatrení“ v ruských regiónoch.

Päť dní predtým ruský vodca Vladimir Putin podpísal dekrét o zavedení nového režimu stupňov bezpečnostnej pohotovosti v ruských regiónoch a zavedení „stanného práva“ na nelegálne okupovaných územiach Ukrajiny.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin sa snaží získať na svoju stranu všetkých gubernátorov, chce sa tak vyhnúť tvrdej kritike pre vojnu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: