Proruský tankista bol odsúdený na 12 rokov väzenia za streľbu na obytné budovy v Mariupoli

14.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský súd poslal na 12 rokov väzenia proruského tankového strelca obvineného zo streľby na obytné budovy v juhoukrajinskom Mariupoli. Informuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na Ukrajinskú bezpečnostnú službu (SBU).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Muža uznali vinným z velezrady a „vytvárania nepovolených ozbrojených skupín alebo účasti na jej aktivitách”. SBU v pondelok uviedla, že zhromaždila nespochybniteľné dôkazy o zločinoch spáchaných militantom teroristickej organizácie ‘Doneckej ľudovej republiky‘ s prezývkou Phil, čo viedlo k jeho uväzneniu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Muž, ktorý bol strelcom v tanku T-72, podľa SBU vystrelil najmenej 20 rán na výškové obytné budovy v Mariupoli. Zajali ho v apríli pri obci Rivnopil po tom, čo sa jeho tank dostal pod útok ukrajinských síl. SBU uviedla, že zmienený tankista sa pridal k separatistickým proruským militantom v roku 2014 a po spustení ruskej invázie vo februári sa pridal k 8. ruskej armáde.

Viac k témam: Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Proruský tankista bol odsúdený na 12 rokov väzenia za streľbu na obytné budovy v Mariupoli © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: