Proces s bývalým šéfom prokuratúry Trnkom bude čoskoro pokračovať, súd vypočuje niekoľkých znalcov

24.4.2022 (Webnoviny.sk) – V stredu 27. apríla by na Okresnom súde Bratislava I mal pokračovať súdny proces s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom. Súd má v tejto veci naplánované vypočutie niekoľkých znalcov a tiež by mala byť oboznámená nahrávka označovaná ako Gorila.

Pôvodne sa predmetné úkony mali vykonať na pojednávaniach vytýčených na začiatku decembra 2021, súd však termíny zrušil a uprednostnil prejednávanie vecí, kde sú obžalovaní vo väzbe. Pojednávanie v tejto trestnej veci je vytýčené aj na 4. mája.

Trnka je obžalovaný pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súvislosti s utajovaním nahrávky Gorila, ku ktorej mal mať prístup v rokoch 2007 až 2014. Z rozhovorov na nahrávke mali pritom vyplývať podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov, najmä korupčného charakteru.

Trnka podľa obžaloby nahrávku ukrýval namiesto toho, aby ju odovzdal orgánom činným v trestnom konaní. Tým si ako verejný činiteľ, konkrétne generálny prokurátor a neskôr prokurátor, nesplnil povinnosť, ktorá mu vyplývala zo zákona, a to stíhať všetky trestné činy, o ktorých sa dozvedel. Trnka pôsobil vo funkcii generálneho prokurátora v rokoch 2004 až 2011. Stíhaný je na slobode a vinu odmieta.

Viac k témam: Kauza Gorila, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Proces s bývalým šéfom prokuratúry Trnkom bude čoskoro pokračovať, súd vypočuje niekoľkých znalcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: