Vlhová v záverečnom slalome sezóny obsadila tretie miesto a získala malý krišťáľový glóbus (video)

19.3.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 19. marca 15:03

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová obsadila 3. priečku v sobotňajšom slalome Svetového pohára vo francúzskom stredisku Méribel, pódiom teda spečatila zisk malého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo v hodnotení disciplíny v aktuálnej sezóne.

Bola to ťažká sezóna

Dvadsaťšesťročná Liptáčka ako úradujúca olympijská šampiónka v slalome bola po prvom kole štvrtá, na vedúcu Nemku Lenu Dürrovú strácala 48 stotín sekundy. V druhom kole dosiahla až 15. najlepší čas, stačilo jej to však na posun o jednu pozíciu nahor. Vlhová si v sobotu pripísala už 56. pódiové umiestnenie v SP v kariére.

“Pred sezónou sme si dali za ciel ziska malý glóbus za slalom a to sa podarilo. Mám za sebou ťažkú sezónu, no som olympijská šampiónka a držím v rukách aj malý glóbus za slalom. Chcem sa poďakovať členom svojho tímu aj fanúšikom zo Slovenska,” povedala Vlhová do mikrofónu organizátorov.

Shiffrinová ostala mimo pódia

Nezvíťazila však ani líderka po prvej jazde Dürrová, ktorá napokon skončila druhá. Skloniť sa musela pred Slovinkou Andrejou Slokarovou, za ktorou zaostala o 48 stotín sekundy. Vlhová na Slovinku stratila 0,81 s.

Tretia po prvom kole Slovinka Ana Buciková obsadila 4. post, piata bola stále iba 18-ročná úradujúca juniorská svetová šampiónka v slalome Chorvátka Zrinka Ljutičová. Už istá víťazka veľkého glóbusu za celkový triumf v SP Američanka Mikaela Shiffrinová po piatej priečke v prvom kole klesla napokon na 8. pozíciu.

Petra Vlhová získala už druhý malý glóbus za slalom, podarilo sa jej ho vjazdiť aj v sezóne 2019/2020. V nedeľu bude v hre aj o glóbus za obrovský slalom, jej šanca je však len matematická, keďže nutné je jej víťazstvo a výrazné zaváhanie Švédky Sary Hectorovej, Francúzky Tessy Worleyovej aj Američanky Mikaely Shiffrinovej.

Liptáčke ušiel veľký glóbus

Shiffrinová si veľký glóbus zaistila už po štvrtkovom super-G, k očakávanému súboju s Vlhovou tak v technických súťažiach neprišlo.

Američanka za celkové prvenstvo v tejto sezóne SP získala svoj už štvrtý veľký glóbus a vyrovnala sa krajanke Lindsey Vonnovej. Absolútnou rekordérkou v tomto smere je so šiestimi celkovými víťazstvami Rakúšanka Annemarie Moserová-Pröllová.

Viac k témam: Slalom, Svetový pohár alpských lyžiarov
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová v záverečnom slalome sezóny obsadila tretie miesto a získala malý krišťáľový glóbus (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: