Pri ruskom útoku v Kyjeve zomrela novinárka, rádio ju označilo za skutočnú profesionálku

29.4.2022 (Webnoviny.sk) – Pri štvrtkovom ruskom raketovom útoku na Kyjev zahynula novinárka Rádia Sloboda. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na rozhlasovú stanicu.
Vera Hyryč bola doma, keď budovu zasiahla raketa, uvádza sa vo vyhlásení Rádia Sloboda, ktoré ju opísalo ako „láskavého človeka a skutočnú profesionálku“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rádio Sloboda, známe aj ako Rádio Slobodná Európa, je Spojenými štátmi financovaná organizácia, ktorá vysiela spravodajstvo v oblastiach sveta, kde sú slobodné médiá obmedzené alebo ešte riadne nefungujú.

Kyjevský starosta Vitalij Kličko už skôr informoval, že pod troskami bytového domu, ktorý vo štvrtok zasiahla ruská raketa, zahynul jeden človek. V tom čase však nezverejnili podrobnosti o totožnosti obete. Moskva potvrdila, že vo štvrtok odpálila viacero rakiet na Ukrajinu vrátane oblasti Kyjeva. Nevyjadrila sa však k zásahu obytnej budovy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Rádio Slobodná Európa, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri ruskom útoku v Kyjeve zomrela novinárka, rádio ju označilo za skutočnú profesionálku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: