Prezidentke Čaputovej dôveruje o desať percent menej ľudí, druhý najdôveryhodnejší je Pellegrini

20.3.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentke Zuzane Čaputovej dôveruje 42 percent opýtaných a nedôveruje 56 percent. Vyplýva to z februárového prieskumu agentúry Focus pre reláciu TV Markíza Na telo s Michalom Kovačičom na vzorke 1 003 opýtaných.

V porovnaní s prieskumom z novembra 2021 dôveryhodnosť hlavy štátu poklesla o 10 percent.

Heger je tretí najdôveryhodnejší

Z lídrov politických strán má najvyššiu dôveru šéf strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini, ktorému dôveruje 39 percent a nedôveruje 59 percent opýtaných.

Premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽaNO) dôveruje 28 percent, nedôveruje 70 percent opýtaných. Nasleduje Richard Sulík (SaS) s dôverou 27 a nedôverou 71 percent.

Ďalší je Robert Fico (Smer-SD) s dôverou 26, nedôverou 71 percent. Boris Kollár (Sme rodina) mal dôveru 24 a nedôveru 74 percent. Milan Uhrík (Republika) požíva dôveru 21 a nedôveru 64 percent respondentov.

Líder Slovenskej národnej strany Andrej Danko má dôveru 20 a nedôveru 77 percent opýtaných. Milanovi Majerskému (KDH) dôveruje 19 a nedôveruje 54 percent respondentov.

Najväčšiu nedôveru má Matovič

Veronika Remišová (Za ľudí) požíva dôveru 17 a nedôveru 80 percent. Irena Bihariová (Progresívne Slovensko) má dôveru 16 a nedôveru 70 percent. Marian Kotleba získal dôveru 14 a nedôveru 82 percent.

Igor Matovič mal v prieskume dôveru 11 a nedôveru 87 percent. Líder maďarskej strany Aliancia Krisztián Forró má dôveru osem a nedôveru 46 percent.

Z lídrov strán pokles dôvery oproti novembru 2021 zaznamenal Majerský (KDH) o štyri percentá. Po troch percentách stratili Fico, Uhrík, Kotleba a Matovič. Dve percentá stratili Pellegrini a Forró. Jedno percento stratili Danko, Remišová a Bihariová.

Viac k témam: Prieskum dôveryhodnosti politikov
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentke Čaputovej dôveruje o desať percent menej ľudí, druhý najdôveryhodnejší je Pellegrini © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: