Prezidentka Čaputová vyzdvihla dobré vzťahy s Nemeckom, tiež sa poďakovala Steinmeierovi za posilnenie obrany Slovenska

28.4.2022 (Webnoviny.sk) – Vzťahy Slovenska a Nemecka sú veľmi intenzívne a boli prehĺbené aj v oblasti obrany. Prezidentka Zuzana Čaputová to povedala počas návštevy nemeckého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera na leteckej základni Sliač, kde sa nachádza aj systém protivzdušnej obrany Patriot, ktorý obsluhujú vojenskí špecialisti z Nemecka. Napísala to vo svojom profile na sociálnej sieti.

Nemeckí vojaci chránia Slovensko

„Keď Rusko napadlo Ukrajinu, napadlo aj medzinárodný poriadok založený na pravidlách a našich zdieľaných hodnotách, na ktorých je postavená aj naša bezpečnosť ,“ vyhlásila prezidentka.

Pripomenula, že Nemecko nezaváhalo a spolu s ďalšími krajinami na Slovensko poslalo svojich vojakov, aby posilnili obranné kapacity Slovenska.

Nejde len o systémy Patriot, ale tiež o pozemné jednotky, ktoré posilnili východné krídlo Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Šok vystriedala jednota

„Putin dúfal, že nás prekvapí a ochromí. Dosiahol však pravý opak. Prvotný šok vystriedala nevídaná jednota a odhodlanie Európskej únie aj NATO. Ďakujem Nemecku aj prezidentovi Steinmeierovi za podporu, spoluprácu a priateľstvo so Slovenskom, ako aj za jeho návštevu,“ uzavrela prezidentka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Letecká základňa Sliač, Protiraketový systém Patriot
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová vyzdvihla dobré vzťahy s Nemeckom, tiež sa poďakovala Steinmeierovi za posilnenie obrany Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: